چاپ روی کامپوزیت

رادیاتور شیشه ای
رادیاتور شیشه ای
دی ۱۴, ۱۳۹۵
چاپ روی MDF
چاپ روی MDF
دی ۱۵, ۱۳۹۵

از بین چاپ ها روی اشیا مختلف و اجسام که توسط شرکت نیکروز انجام می شود تعداد مختلفی وجود دارد مانند چاپ روی کرکره ، چاپ روی MDF ، چاپ روی شیشه سکوریت است که امروزه چاپ روی کامپوزیت نیز توسط ما انجام می شود .

کامپوزیت چیست ؟

کامپوزیت (ماده مرکب یا چندسازه) بصورت زیر تعریف می‌شود:ماده‌ای اطلاق می‌شود که از دو فاز ماتریس و تقویت کننده تشکیل شده باشد و از فاز دوم حداکثر به اندازه ۵ درصد استفاده شده باشد. به ترکیب ماتریس با الیاف (یا ماده تقویت کننده) زیر ۵ درصد کامپوزیت گفته می‌شود.

  • در مهندسی مواد این اصطلاح معمولاً به موادی گفته می‌شود که از یک فاز زمینه (ماتریس) و یک تقویت کننده (پرکننده) تشکیل شده باشند.
  • تعریف انجمن متالورژی آمریکا: به ترکیب ماکروسکوپی دو یا چند مادهٔ مجزا که سطح مشترک مشخصی بین آنها وجود داشته باشد، کامپوزیت گفته می‌شود.

کامپوزیت از دو قسمت اصلی ماتریس و تقویت کننده تشکیل شده‌است. ماتریس با احاطه کردن تقویت کننده آن را در محل نسبی خودش نگه می‌دارد. تقویت کننده موجب بهبود خواص مکانیکی ساختار می‌گردد. به طور کلی تقویت کننده می‌تواند به صورت فیبرهای کوتاه و یا بلند و پیوسته باشد

نقل قول ازویکی پدیا

 

خدمات چاپ روی کامپوزیت که توسط شرکت نیکروز ارائه می شود با بهره گیری از بهترین تکنولوژی های روز دنیا است که این امر باعث افزاییش کیفیت چاپ و خدمات ارائه شده برای کامپوزیت و چاپ بر روی آن است. میتوان به جرات گفت شرکت نیکروز اولین ارائه دهنده چاپ رو یکامپوزیت به صورت رسمی در ایران می باشد.  چاپ روی کامپوزیت همانطور که گفته شد برای زیبا سازی صفحات و ورق های کامپوزیتی استفاده می شود و بسته به مکان مورد استفاده و موارد آن متغییر می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =